OUTFIT | buy LESS choose WELLZamýšľame sa  vôbec nad tým, kde končí všetko oblečenie?  Každý jeden z nás je lenivý a nezodpovedný pri nákupoch. Nakupujeme lacno, rýchlo a veľa. A to je to najhoršie čo robíme. Vôbec sa nezamýšľame nad našou planétou, ktorá je už dostatočne preplnená odpadom a to aj odpadom z oblečenia.
Buďme viac zodpovední. Je veľmi ľahké sa vyhovoriť, že nemáme peniaze na drahé oblečenie a preto radšej nakupujeme "fast-fashion" v nákupných centrách alebo online. Myslíme si, že keď nájdeme ďalší lacný internetový obchod, kde šaty stoja 15€ a možno menej, že sme našli zlatú truhlu ale v skutočnosti sme našli jedine truhlu nekvalitných odpadkov. Povedzme si pravdu, koľko nám vydrží  taká lacná vec z týchto "fast-fashion" reťazcov...
Buďme zodpovední a nie leniví!
Prečo by sme mali nakupovať každý týždeň handry, keď stačí raz za pár mesiacov si našetriť na niečo kvalitné sem tam možno aj od lokálnych výrobcov / dizajnérov ? Alebo aspoň podporiť kolekcie v predajniach, ktoré majú špeciálne označenia ako fare-trade, made of plastic, concious, sustainable...
Pojem udržateľná (sustainable) móda sa už pomaličky dostáva do našich uší, no i tak ju stále ignorujeme či nedávame dostatočný pozor pri tejto problematike.


Have you ever thought about where the clothes go? Everyone is too lazy and irresponsible when it comes to shopping. All we think about is how to shop fast, much, and for cheap clothes. What about our planet, which is full of waste and also full of clothes? We need to be more responsible for this matter. It's so easy to go shop in fast-fashion stores, where are new collections every week. It's crazy.. Are the dresses  for a 15€ or less amazing? Actually no. In this case, we think that we found treasure chest full of cheap clothes. Let's face the truth... how long these cheap pieces from fast-fashion shop last?

Be responsible, not lazy! Is it necessary to go to the shop every week or two? I think it's enough to shop a few times a year. There are many options of where to buy clothes, for example you can support local designers or meet with a tailor. Further, if there is another option in shops - buy sustainable, fare-trade pieces.

Our wardrobes are full of clothes. Sometimes we stand in front of it with thoughts like "what to wear today" and "I have nothing to wear".. Usually, we have no idea what is in our wardrobes, walk-in closets, cabinets.. There are lot's of clothes which haven't been worn for years. 

 


Naše skrine sú plné oblečenia. A veľa krát nejeden z nás stojí pred tou skriňou s myšlienkou "čo si dnes oblečiem" alebo " ja nemám nič na seba"... Väčšinou je to tým, že naša skriňa je preplnená oblečením, o ktorom ani nevieme a veľa vecí sa tam nájde, ktoré sme už roky nenosili. Parkrát som sa odhodlala na to že veľa tričiek som postrihala a použila ako handry na upratovanie.. Týmto krokom som si zaistila, že nepotrebné tričká nebudem donekonečna odkladať. Takže neodkladajte zbytočne to čo už nenosíte.

-outift-
Košelové šaty - WEEKDAY
Nohavice - ZARA
Náušnice - MANGO

Nezáleží na tom, že sme doteraz nakupovali vo fast-fashion obchodoch. Treba vynosiť to čo máme a nakupovať zodpovedne a nie často. Je dôležité už len to uvedomenie nad tým ako a kde budeme nakupovať v budúcnosti.

Post a Comment

Thank you for message ! :)