STYLE | Bell Sleeve top


BELL SLEEVE

TOP

V tomto roku sa nájde mnoho nových trendov ako zvonové rukávy, topy s odhalenými ramenami alebo dobre známe uzle na tričkách a košeliach.
 A tak som si zaobstarala jeden aj ja. Preferujem tieto zvonové rukávy viac ako topy/šaty s odhalenými ramenami (síce už tiež jeden mám), ale tie šaty mi prídu všetky rovnaké.
Taktiež nesmrteľná čierno-biela kombinácia je pre mňa najlepšia voľba. Hlavne v tedy keď som príliš unavená a lenivá premýšľať čo s čím skombinovať.  
 This season is all about bell sleeves, knot shirts, off the shoulder tops... And here I am wearing one. Tops are definitely more interesting and stylish like this.  I rather prefer bell-sleeves than off wthe shoulder dress/tops.
Also, immortal black and white combination is great choice for me. Because sometimes I am too tired of thinking what to wear, how to mix and match pattern, colours, shapes and textures together.
I don't have many accessories in my closet, so my options are scarf around neck, simple earring and some sunglasses. Sunglasses are must-have. Everytime when I go shopping I am looking trough different styles and shapes of sunglasses. /little bit obsessed/

Scarf // Lindex  |  Earrings // H&M
Top // H&M  | Trousers // F&F
Loafers // Aldo  | Bag // Zara

Post a Comment

Thank you for message ! :)